“Zapasy - sport promujący najlepsze wartości wychowawcze” - Józef Tracz

Akademia Zapasów to prowadzona przy klubie AZ Wrocław szkoła dla najmłodszych, przyszłych zapaśników i zapaśniczek. Nauka w Akademii to niezwykła przygoda, poprzez którą Twoje dziecko wkroczy w świat sportu i zapasów. Przygoda szczególna, bo kształtująca takie cechy jak wytrwałość, sumienność, pracowitość, samodyscyplina i partnerstwo. Uczymy nie tylko opanowania gamy chwytów zapaśniczych oraz samoobrony, ale również – a może i przede wszystkim–rozwijamy ogólną sprawność fizyczną, gibkość i wytrzymałość. Nasze treningi zapaśnicze są zróżnicowane i rozwijają dzieci wszechstronnie.

Trening otwarty

Zapraszamy na trening otwarty. Przyjdź, zobacz jak trenujemy i stań się częścią drużyny.

Pierwszy miesiąc za darmo

Całościowy rozwój

Edukacja zapaśnicza Twojego dziecka wpływa na holistyczny rozwój ciała, duszy i umysłu, który wykracza poza granice sali treningowej. Zapasy to szlachetny, bezkrwawy sport walki, gdzie dużą rolę odgrywają siła, szybkość oraz spryt i instynkt zawodnika.

 • Psychika

  przewidywanie
  szybkość reakcji
  partnerstwo

 • Dyscyplina

  sumienność
  pracowitość
  zasady

 • Koncentracja

  skupienie
  uwaga
  spokój

 • Siła

  systematyczność
  sprawność fizyczna
  pewność siebie

Metoda Józefa Tracza

„Trening to przede wszystkim zabawa. Opiera się na różnych formach rywalizacji. Bawimy się i gramy. Wspomagamy się innymi dyscyplinami i formami gier zespołowych. Na początku chodzi o to, by dzieci rozruszać i zachęcić do aktywności fizycznej. Ponieważ później gibkość i elastyczność będą niezbędne, wprowadzamy proste elementy gimnastyczne – rozciągania, skłony, mostki, karuzelki. Dopiero po czasie przechodzimy do elementów technicznych, a to również robimy stopniowo. Najpierw pozycja parterowa, by potem przejść do techniki w stójce. Do tego niezbędne jest również przygotowanie akrobatyczne. Pierwsze treningi nie powinny odbywać się częściej niż 2 razy w tygodniu po godzinie. Najważniejsze jest, by zachować odpowiedni balans - 80% zabawy i 20% nauki.”
– Józef Tracz

Pierwszy trening

Pierwszy miesiąc treningów jest zupełnie darmowy, daje możliwość poznania zapaśniczej kultury i poczucia prawdziwych sportowych emocji. Przyjdź, sprawdź i dołącz do nas!

Pierwsze treningi mają na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z kulturą zapasów. To wprowadzenie do zbioru zasad, które sprawiają, że walka jest profesjonalna, widowiskowa, a jednocześnie zupełnie bezpieczna. To również przygotowanie fizyczne skupione wokół rozgrzewki, podstawowych chwytów i technik zapaśniczych. Trening prowadzony jest przez Józefa Tracza.

Plan

Plan nowicjusza

(dla początkujących)

8 treningów/mies.
2 treningi/tydz.

Pomagamy Twojemu dziecku stawiać pierwsze kroki na macie.

Plan nowicjusza przewidziany jest dla dzieci chcących rozpocząć przygodę z zapasami. Pod czujnym okiem trenera młodzi adepci poznają przede wszystkim kulturę sportu. Na trening składa się rozgrzewka ogólnorozwojowa oraz część właściwa, poświęcona poznawaniu i ćwiczeniu konkretnych technik zapaśniczych. To jednak przede wszystkim masa zabawy i pozytywnej dawki energii w sportowym duchu.

Plan mistrza

(dla zaawansowanych)

12 treningów/mies.
3 treningi/tydz.

Doskonalimy techniki przyszłych mistrzów.

Ten plan przewidziany jest dla dzieci i młodzieży, która pierwsze kroki w zapasach ma już za sobą. Treningi odbywają się 3 razy tygodniu i skupiają się wokół podstawowych zasad, technik i chwytów zapaśniczych. Nie brakuje również treningów ogólnorozwojowych oraz zabaw i gier zaczerpniętych z innych dyscyplin sportowych. Stawiamy bowiem na całościowy rozwój i wychowanie poprzez sport.

Sprzęt sportowy

Bądźcie czujni! Już niedługo otwarcie sklepu z wyposażeniem sportowym. Zadowolimy zarówno początkujących, jak i profesjonalistów.

Zapisz swoje dziecko

Masz do nas pytania? Chciałbyś do nas dołączyć?

Pobierz formularz zgłoszeniowy

Nie trać czasu i już dziś otwórz swojemu dziecku drzwi do wspaniałej, sportowej przygody.